Kalendarz wydarzeń

Brak wydarzeń

Reklama

Zatoka Sztuki - Sopot

Ocena: Brak ocen

Informacje o klubie

NazwaZatoka Sztuki
AdresAleja F. Mamuszki 14
Godziny otwarcia10:00 - 20:00
Kontakt tel.58 345 30 30
Strona wwwhttp://www.mcka.pl/
E-mailinfo@mcka.pl


Zatoka Sztuki to centrum kulturalno - artystyczne w Sopocie.

Zatoka Sztuki to największe przedsięwzięcie kulturalno-artystyczne w Polsce niezasilane ze środków publicznych. Na trzech kondygnacjach mieści się system pracowni artystycznych, pokoi rezydencyjnych, sala teatralno-koncertowa i restauracja. Również na plaży powstała infrastruktura pod przedsięwzięcia kulturalne.

Zatoka Sztuki znajduje się w unikalnym miejscu- na granicy sopockiej plaży i Parku Północnego w miejscu dawnych Łazienek Północnych. Taka lokalizacja sprawia, że MCKA jest dwa kroki od serca Sopotu- deptaku i mola, a jednocześnie w cichej okolicy niezakłóconej odgłosami miasta.

Celem Fundacji Multidyscyplinarne Centrum Kulturalno- Artystyczne jest stworzenie prestiżowego miejsca dla wymagających odbiorców kultury. Przez cały rok odbywają się tu warsztaty mistrzowskie z różnych dziedzin sztuki, zarówno plastyczne, muzyczne, teatralne jak i taneczne.

Zatoka Sztuki to instytucja typu "art&business", a stworzona tu infrastruktura pozwala na realizowanie w przestrzeni budynku zarówno przedsięwzięć artystycznych jak i biznesowych.

Biznesowy aspekt instytucji umożliwia produkcję autorskich projektów artystycznych, finansowanych z dochodów ZS i niezależnych od zewnętrznych grantów.

Zdjęcia z klubu


Najnowsze galerieKomentarze
Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki czytaj więcej. Akceptuję